Kancelaria adwokacka

Praca w kancelarii adwokackiej bywa obarczona sporym wysiłkiem. Począwszy od sekretarki, która musi dopilnować wszystkich prac biurowych, poprzez asystentów i praktykantów, aż po adwokata lub adwokatów danej kancelarii prawniczej.

Prawnik mający wystarczające doświadczenie i chęć rozwoju, może (a nawet powinien) pokusić się o założenie własnej kancelarii adwokackiej. Wielu, zwłaszcza młodych i mniej doświadczonych prawników, często zakłada wspólnie jedną kancelarię i przyjmuje rolę jej właścicieli.

Dobrym rozwiązaniem, które w ostatnim czasie zrzesza coraz to więcej zwolenników jest założenie kancelarii prawniczej w której przyjmują adwokaci różnych specjalizacji.Taka kancelaria poszerzaswoją grupę odbiorców, której mogą świadczyć usługi porad prawnych. Przykładowo do specjalisty od spraw nieruchomości zgłoszą się osoby potrzebujące takiej porady.

Rozwiązanie jest o tyle wygodne i dobre, że jak w większości branż, specjaliści danej, konkretnej dziedziny są lepiej przygotowani do świadczenia swoich usług. Trend ten jest coraz bardziej popularyzowany i przykładowo we Wrocławiu porad prawnych nastawionych na konkretną specjalizację, szuka coraz więcej osób potrzebujących. Zmienia się więc rynek popytu i podaży, który przyjmuje model rozwiązań popularnych w krajach zurbanizowanych.