Koszty wybranych typów zadłużenia

Credit Cards

Koszty wybranych typów zadłużenia bywają. Trzeba liczyć się z tym, iż biorąc pożyczkę, kredyt trzeba będzie płacić odsetki za koszty operacji a także odsetki oraz koszty użytkowania kart kredytowych i debetowych. Te ostatnie mają stałe oprocentowanie, na dodatek raz do roku opłaca się składkę członkowską.

Opłaty powinny być wybrane, tak aby koszty ich użytkowania były jak mniejsze oraz żeby oprocentowanie było korzystne. Wiele banków oferuje bonusy klientom, którzy na przykład kupią coś za konkretną kwotę w postaci zaliczek pieniężnych. Karty kredytowe są najczęściej reklamowane. Za posiadanie kart trzeba płacić. Płaci się za wydanie karty. Co miesiąc do kwoty będącej wymaganą kwotą minimalną do spłaty dolicza się opłatę za użytkowanie oraz oprocentowanie pożyczki. Kwota minimalna składa się z części kapitałowej oraz części odsetkowej. Oprocentowanie kart kredytowej może być bardzo duże, nawet 28%.

Za prowadzenie rachunków też uiszcza się płatność. Na dodatek starając się o uzyskanie kredytu, trzeba wiedzieć o licznych kosztach, które trzeba będzie ponieść, takie jak opłata odsetkowa, opłata kosztów operacyjnych czyli dopełnienia formalności oraz uruchomienia kredytu, co oznacza, że kredyt kosztuje. Zdarza się że do kwoty pożyczonej oraz kwoty kredytu doliczane jest około 30-40 % wartości kapitału, czyli że kredyt, pożyczka i każdego typu produkt finansowy kosztują.

Pożyczka gotówkowa a kredyt ratalny

Banki i instytucje finansowe oferują swoim klientom wiele atrakcyjnych produktów. Do wyboru są także pożyczki gotówkowe oraz kredyty ratalne. Procedury bywają uproszczone a na dodatek oprocentowanie pożyczek bywa coraz atrakcyjniejsze. Banki przygotowały z myślą o swoich klientach bardzo wiele produktów, dzięki którym między innymi można spłacić zadłużenie bądź nabyć jakiś produkt czy usługę. Od preferencji oraz istniejących warunków a także posiadanych zasobów można zdecydować się o ubieganie o kredyt bądź pożyczkę gotówkową. Kredyt jest większy, pożyczka gotówkowa jest mniejsza a na dodatek trzeba ją z reguły spłacić szybciej.

Oprocentowanie bywa różne. Obecnie kredyt i pożyczkę można dostać nawet online. Wypełnia się wniosek przez Internet i otrzymać odpowiedź przez Internet. W ten sposób ułatwiony jest dostęp do różnego typu produktów. Wygoda i szybkość oraz stosowanie uproszczonych procedur to zalety ubiegania się o kredyt czy pożyczkę. Kredyt gotówkowy warto przeznaczyć na kupno ruchomości o większej wartości, jak samochód. Kredyt hipoteczny przeznaczony jest na kupno nieruchomości bądź ruchomości o znacznej wartości a zabezpieczeniem jest właśnie nieruchomość. Warto zapytać się doradcy finansowego, jaki produkt najlepiej wybrać. Pracownik bankowy także udzieli Państwu wszystkich niezbędnych informacji.

fot. www.web-graf.eu